Υπευθυνος Διαφημισεων

Η Social Mind είναι ένα Digital Solutions Agency με έδρα τη Θεσσαλονίκη και αναζητά έναν έμπειρο Υπεύθυνο Διαφημίσεων (Performance Specialist) για να διαχειρίζεται και να αναπτύσσει τους διαφημιστικούς λογαριασμούς των πελατών στα Social Media και στα Google Ads.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν προηγούμενη εμπειρία από επιτυχή διαχείριση διαφημιστικών λογαριασμών καθώς και εκτεταμένη γνώση του κλάδου. Η θέση αυτή μπορεί να εξελιχθεί σε Υπεύθυνο του τμήματος Digital Marketing της εταιρίας.

Περιγραφή θέσης / Καθήκοντα

  • Καθορισμός και χάραξη στρατηγικής διαφημίσεων για πελάτες της εταιρείας με βάση τους στόχους που έχουν ορισθεί. Κατάρτιση Advertising plan το οποίο θα περιλαμβάνει ενέργειες σε οποιαδήποτε online πλατφόρμα (Social Media Ads, Google Ads, κλπ).
  • Επικοινωνία με πελάτες, προγραμματισμός συναντήσεων, κοινοποίηση των ενεργειών και των προτάσεων τόσο στους πελάτες, όσο και εσωτερικά στα υπόλοιπα τμήματα.
  • Δημιουργία (set up) διαφημιστικών εκστρατειών, παρακολούθηση και βελτιστοποίησή τους με βάση τους στόχους και τα KPI’s που έχουν ορισθεί.
  • Συγγραφή ελκυστικών και αποδοτικών λεκτικών για τις διαφημίσεις.
  • Διαρκής ενημέρωση σχετικά με το digital marketing, τις τάσεις και τα σχετικά εργαλεία.
  • Δημιουργία αναφορών για την απόδοση των διαφημίσεων και προτάσεις βελτίωσης.
  • Άλλες παραπλήσιες αρμοδιότητες που μπορεί να ανατεθούν.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία, ιδανικά 3 χρόνων και άνω, σε διαχείριση online διαφημιστικών ενεργειών, ιδανικά σε agency.
  • Δυνατότητα χειρισμού πολλαπλών ταυτόχρονων account, από διαφορετικούς κλάδους, σε περιβάλλον με γρήγορους ρυθμούς.
  • Αξιολόγηση των δεδομένων του Google Analytics (ή άλλων παρόμοιων εργαλείων) και εκπόνηση διαφημιστικών προτάσεων προς την εταιρεία για βελτίωση αυτών.
  • Εμπειρία σε data analysis και
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Επικέντρωση στους στόχους και τήρηση προθεσμιών & χρονοδιαγραμμάτων.
  • BSc/BA στο Marketing, στα Digital Media, στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε σχετικό τομέα θα εκτιμηθεί.
  • Google Ads certifications θα θεωρηθούν ως επιπλέον προσόντα.
  • Δημιουργικότητα, καινοτομία, στρατηγική σκέψη και ικανότητα ανάπτυξης νέων ιδεών.

Η θέση αφορά δια ζώσης εργασία στα γραφεία της εταιρείας στη Θεσσαλονίκη και πλήρες ωράριο (8ώρο).

αποστολη Βιογραφικου

    Μείνετε ενημερωμένοι

    Οι τελευταίες αλλαγές στα Social Media, Case studies, Αναλύσεις, στατιστικά στοιχεία, Tips 'n' Tricks και άλλα πολλά!

    Έχετε εγγραφεί επιτυχώς! Σας ευχαριστούμε πολύ!

    Call Now Button

      ΖΗΤΗΣΤΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ

      FacebookInstagramTwitterGoogle+Linkedin